14 Aralık 2016 Çarşamba

Bulyon Nedir, Ne Değildir?


Pratik ev hanımlarının en çok kullandığı ürünlerden biri olan bulyon ile ilgili "Bulyon nedir; sağlığa zararlı mıdır?" gibi konularda yaşadığınız endişelere son verebilirsiniz; çünkü bulyonlar herhangi bir katkı maddesi eklenmeden üretiliyor.
Ev yemeklerine lezzet katan ve neredeyse her evde kullanılan bulyonlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz. "Bulyon nedir?" konusunda bazı endişelerinizin olması da gayet doğal bir durum. Özellikle geleneksel yemeklere kattığı lezzet sebebi ile mutfaklarda en sık kullanılan ürünler arasına giren bulyonlar, et suyu ve tavuk suyu olarak da bilinirler. Evde hazırladığınız et suyu veya tavuk suyunun küp ya da jel hâle getirilmiş formları olarak karşınıza çıkan bulyonların, içerdikleri baharatlar sayesinde, evde hazırladığınız et suyundan ve tavuk suyundan daha lezzetli olduğunu görebilirsiniz.
Dilerseniz saatler boyunca mutfaktan çıkmayacağınız özel yemek davetlerinizde, dilerseniz hızlı bir şekilde yemek hazırlamak zorunda olduğunuz zamanlarda kullanabileceğiniz ve pratik bir kullanım olanağı sunan bulyonlar, lezzetli bir yemek hazırlamanın en kolay yolunu sunar. Daha önce hiç denemediğiniz bir yemeği bile çok lezzetli bir şekilde hazırlayabilmenize olanak sağlayan bulyon, temelde doğal et suyu ve tavuk suyudur. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilen ve yemek yapanların mutfaktaki en büyük yardımcısı olan bulyonlar, sağlığa zararı olmayan yemekler hazırlamanızı sağlar. Üstelik tüm yemeklerinizin lezzetinin yerinde olacağından da emin olabilirsiniz.
Bulyonlar kesinlikle yapay tatlandırıcılar kullanılarak hazırlanan ürünler değildir. İçerisinde buğday, kereviz, yumurta, süt ürünleri ve baharatlar gibi malzemeler bulunan bulyonlar sağlığa zarar vermez. Özellikle de Knorr bulyon söz konusu olduğunda hijyenik ortamlarda el değmeden üretim gerçekleştiriliyor olması, bulyonların daha da güvenilir hâle gelmesini sağlar.
Evde kendiniz, et suyu veya tavuk suyu hazırlamak isteyebilirsiniz. Ancak hazırladığınız et ve tavuk suyu ile yaptığınız yemeklerin Knorr bulyon ürünleri ile yaptığınız yemekler kadar lezzetli olmadıklarını görürsünüz. Bunun sebebi, Knorr bulyon ürünlerinin yapımı sırasında kullanılan et ve tavuk gibi tüm malzemelerin özenle seçilmiş olmasıdır. Üstelik evde hazırladığınız et ve tavuk suyunda kullanmadığınız pek çok malzeme ve baharat kullanılması da Knorr bulyonlara ayrı bir lezzet katar.Evinizde her zaman daha lezzetli yemekler pişsin istiyorsanız ve ailenize ya da misafirlerinize, herkesin damak zevkine uyabilecek yemekler hazırlamak arzusundaysanız mutlaka Knorr'un bulyon ürünlerini kullanmalısınız. Ayrıca hem Knorr'un bulyon ürünleri hem de diğer ürünlerini daha iyi tanımak için www.herkessofraya.com adresini de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Herkes Sofraya sayfalarında sofralarınıza yeni tatlar katacak tarifler ve mutfaktaki hünerlerinizi geliştirebilecek yeni bilgiler bulabilirsiniz.